Get Adobe Flash player
 

Başkanın Mesajı

"Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan, dünkü halimizden bugün daha üstün olmamızdır."

Merhabalar Kıymetli Hemşerilerim;


Nevşehir’i, yerel yönetim hizmetlerinde modern çağın en etkin hizmetleri ile tanıştırarak, çalışmalarımızı sürdürme gayreti içerisinde olduk. Böylesine büyük hazinelere sahip bu kenti ve içinde yaşayan tüm insanları, her alanda daha ileri seviye götürebilecek yatırımlar kazandırdık ve bu konuda çalışmalarımız devam edecektir.

Belediyemiz, Nevşehir’e yapılan hizmetleri, çağdaş belediyecilik anlayışının gereklerine uygun bir biçimde gerçekleştirme çabasındadır. Günümüz Belediyeleri artık yalnızca su, kanalizasyon, yol, temizlik işleri, ruhsat düzenlemek v.b. hizmetlerle sınırlı, klasik belediyeciliği sürdüremez. Gelinen nokta; Belediyelere, yörelerimizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınabilmesi, halkın refah düzeyinin artırılması, istihdam alanları sunulması gibi en temel sorunlara da çözümler arama ve bulma görevini vermektedir. Halkımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile doğrudan ilişkili olan bu yeni görevler, yeni bir hizmet anlayışını da zorunlu kılmaktadır. Kendimiz için tanımını yaptığımız bu yeni yükümlülükler çerçevesinde, yıllardır ihmal edilmiş temel Belediye hizmetlerini de hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin yanı sıra, ilimize yeni ve gülümseyen bir çehre kazandırmaya çalışmaktayız. Gerek çalışma prensibimiz, gerekse şehrimize yaptıklarımız bunun en güzel göstergesi olduğunu düşünmekteyiz. Vatandaşlarımız, Belediye’nin kapısının, gerçek sahiplerine açıldığını görüp, mutlu olmaktadırlar.
 
Hemşerilerimizin, bizlere desteği devam ettikçe, güzel Nevşehir’imizi hep birlikte, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir il haline getirme gayreti içerisinde, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Siz değerli halkımızdan aldığımız desteklerle; Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ni hizmete açmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bunun yanında Artıma tesisimiz, Kale Dönüşüm Projemiz, Kapalı Pazar Yerimiz, Sebze ve Meyve Halimiz, Terminalimiz, Özel İnsanlar Eğitim Merkezimiz, Kadın Danışma Merkezimiz, Kent Danışma Merkezimiz, Taziye Evlerimiz gibi çok büyük yatırımlar hizmete açılmıştır.

Bunların yanında çok büyük yatırımlarımızın da çalışmaları devam etmektedir. Dünyanın en büyük yer altı şehrini ilimize kazandırmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İçerisinde 5000 kişilik Camii’nin yer aldığı Dini İlimler Kampusu ihalesi tamamlanarak inşaat çalışmaları başarılı bir şekilde başlatıldı. Huzur Konağı ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesi tamamlandı. Yeni Belediye Hizmet Binası Projesi tamamlandı. İçme Suyu Projesi tamamlandı ve ihalesi yapıldı. Yollar ve sıcak asfalt projesi tamamlandı. Merkez Dönüşüm Projesi için çalışmalarımız devam etmekte.

Tüm bu projelerimizde en büyük desteğimiz kıymetli hemşehrilerimizin olduğunun bilincindeyiz. Bu projelerimizin tamamlanması ile şehrimiz layık olduğu seviyeye ulaşacağını biliyoruz. Modern donatılarla, alt ve üst yapı projeleri ile çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürme gayretimiz devam edecektir.

Nevşehir’i layık olduğu güzellik ve refah düzeyine yükseltme çabamızda bizleri yalnız bırakmayan, katkı ve desteğini esirgemeyen tüm Nevşehir halkını bütün çalışmalarımızda yanımızda göreceğimizi biliyoruz.
 
Belediyemizin çalışmalarına katkı ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.
 
Saygılarımla.